Wesele w górach
Góry mają swój wyjątkowy, magiczny charakter. Wielogodzinne wędrówki górskimi szlakami to dla wielu wspaniała przygoda i nierzadko wielka pasja. Bywa, że dwoje ludzi tak bardzo ceni sobie piękno krajobrazów południowej Polski, że decyduje się na przyjęcie właśnie w górskim klimacie.
Wesele w górach to nie tylko zabawa do białego rana, ale również szczególny, nie spotykany nigdzie indziej klimat i przepiękne widoki szczytów, co stanowi atrakcję zwłaszcza dla mieszkańców innych części Polski. Nawet jeśli tym razem goście nie wybiorą się na górską wycieczkę, z pewnością będą urzeczeni atmosferą miejsca.
Dużo zależy oczywiście od lokalu, w którym odbędzie się wesele. Ważne, aby był to obiekt zapewniający komfort pobytu, z profesjonalną obsługą, by goście czuli się wyjątkowo i mogli w pełni korzystać z zabawy z Nowożeńcami. Takim miejscem jest Dwór Korona Karkonoszy, położony w pięknej okolicy gór karkonoskich. Na wyłączność Pary Młodej oddawany jest tu cały obiekt, goście mogą więc korzystać z nastrojowej kawiarni z kominkiem utrzymanej w stylu bawarskim czy z saloników. Dzięki bardzo dużej liczbie miejsc noclegowych żaden biesiadnik nie musi się martwić o powrót do domu, co również jest niezwykle ważne i wpływa na ogólną ocenę przyjęcia. Stylowe, bardzo eleganckie sale zaaranżowane są tu z niezwykłą dbałością o szczegóły. Staropolska kuchnia, przygotowywana według tradycyjnych receptur, doskonale podkreśli charakter wesela.
Zabawa w górach to również doskonały pomysł dla pary, która marzy o podróży poślubnej właśnie w te rejony naszego kraju. Po intensywnych, stresujących przygotowaniach oraz całonocnej imprezie Nowożeńcy mogą zostać w obiekcie jeszcze przez jakiś czas, ciesząc się wyjątkowym górskim klimatem oraz licznymi atrakcjami.
Kolejnym elementem, który wyróżnia tę część kraju są plenery. Góry i lasy to idealne tło na bajkową sesję ślubną. Miejscowy krajobraz może również posłużyć jako inspiracja przy dekorowaniu sali. Zwłaszcza zimą sprawdzą się gałązki sosny, kryształy, ozdobione świerki i stroiki. O tej porze roku można odmienić wygląd wnętrza umieszczając w nim śnieżne sanie lub dekorując je niedźwiedzimi skórami.
Wybór odpowiedniego menu nie powinien sprawić problemu. Baranie żeberka, rozgrzewający kapuśniak, gulasz bacowski czy placki zbójnickie będą ciekawą odmianą standardowej karty dań. W formie przekąsek lub przystawek podać można oscypki i bryndzę, goście na pewno chętnie skosztują również śliwowicy.
Zapraszając swoje rodziny i przyjaciół na wesele w górach, warto zadbać o atrakcje obce innym rejonom Polski: witanie Młodej Pary oscypkiem i kieliszkiem gorzałecki, pokaz góralskich tańców, porwanie Panny Młodej przez zbójów i wykupienie jej przez Pana Młodego, itp. Decydując się na góralską kapelę zapewniamy najbliższym udaną, wielogodzinną zabawę. Tradycyjne ludowe utwory i góralskie przyśpiewki dopełnią charakteru imprezy, choć sprawdzi się także rockowy zespół, grający energetyczną muzykę.
Pomysłów na miejsce organizacji wesela jest wiele. Narzeczonymi kieruje moda, wspólna pasja lub chęć zapewnienia gościom niezapomnianych wrażeń. Bez względu na motyw, przyjęcie w górach będzie znakomitym pomysłem i z całą pewnością na długo pozostanie w pamięci biesiadników.