Wesele zimą. Dlaczego warto?
Dzika plaża, pokład samolotu, statek wycieczkowy. Kreatywnych pomysłów na ślub oraz wesele nie brakuje i zauważyć można tu dużą różnorodność. To samo dotyczy wyboru sali. Niektórzy stawiają bowiem na klasyczne wnętrza, inni wybierają staropolskie gospody, a jeszcze inni designerskie, nowoczesne hotele. Przy wyborze pory roku, zwłaszcza w Polsce nie ma już tak dużej różnorodności. Z czego to wynika i dlaczego Pary tak rzadko decydują się na wesele jesienią lub zimą? Poniżej kilka podstawowych zalet zimowego przyjęcia.
Po pierwsze niecodzienny wystrój
Organizując wesele wiosną lub latem zazwyczaj pary wybierają kolorowe motywy dekoracyjne lub pozostają w jednej tonacji. Na stołach króluje wtedy czerwień, zieleń, róż lub błękit, a dopełnienie całości stanowią kolorowe kwiaty takie jak róże, orchidee czy piwonie.
Planując wesele zimą możemy jednak postawić na bardziej niecodzienny wystrój, który z pewnością zrobi wrażenie na wszystkich zaproszonych gościach. Pomysłów jest wiele. Jedną z ciekawszych propozycji jest jednak zdecydowanie aranżacja w stylu Mroźnej Krainy. Sala utrzymana jest wtedy z biało-srebrnej tonacji, z sufitu zwisają śnieżynki, a na stołach znajdują się srebrne świeczniki oraz sztuczny śnieg. Taka dekoracja z pewnością sprawi, że przyjęcie nabierze blasku oraz stanie się prawdziwie eleganckie.
Inna propozycja, bardziej przytulna i romantyczna to wykorzystanie świątecznych motywów. W tym przypadku królujące odcienie to zieleń, biel oraz kolor miłości, czyli ognista czerwień. Dekoracje uzupełniają figurki bałwanów oraz reniferów, pod sufitem wiszą jemioły. Na stołach znajdują się plecione świeczniki, stroiki z szyszek, a w sali znaleźć może się nawet strojna choinka.
Po drugie menu
Wesele organizowane zimą ma swoje wady i zalety. Za jego niekwestionowany plus z pewnością uznać można jednak kuchnię. Dania przyrządzane zimą są bowiem niezwykle aromatyczne oraz sycące, co przy tańcu oraz całonocnej zabawie jest bardzo ważne. Co więcej dania te posiadają cudowny aromat, który doda całej imprezie miłego charakteru.
Na weselu podczas tej pory roku podać można więc grzane wino, owoce takie jak pomarańcze i mandarynki, a także pierniczki oraz marcepany. Po prostu smacznie i zdrowo.
Po trzecie suknia ślubna
Panny Młode, które mierzył suknie ślubne wiedzą jak dużo ważą te kreacje. Sukienki z reguły posiadają bowiem ciężkie gorsety, kamienie szlachetne, zdobienia, koronki oraz druciane koła, które co prawda dodają uroku, ale także dużo ważą.
Podczas wesela latem Panny Młode narażone są więc niestety na duży upał a także niewygodę. Sukienki często są bowiem także grube i sprawiają pewien dyskomfort gdy temperatura powietrza jest wysoka.
Tego problemu nie będą miały z kolei kobiety wychodzące za mąż zimą. Wtedy, nawet najgrubsze suknie, przy wyjściu z kościoła czy podczas pamiątkowych zdjęć nie sprawią kłopotu.
Co więcej, zimą można pozwolić sobie na odrobinę fantazji w doborze kreacji. Świetnym pomysłem jest wybór sukni z błękitnymi kamieniami szlachetnymi czy z brokatem gdyż odbijający światło śnieg dodatkowo rozświetli taką suknię. Ciekawym dodatkiem będzie również ozdobne futerko, na które Panie biorące ślub latem nie mogłyby już sobie pozwolić.
To tylko wybrane zalety zimowego przyjęcia weselnego choć zdecydowanie jest ich dużo więcej. Na jego powodzenie wpływa bowiem również kilka dodatkowych czynników, takich jak brak wakacyjnych urlopów co może zwiększyć liczbę przybyłych gości oraz to, że łatwiej będzie zarezerwować salę weselną czy zespół muzyczny. Zimą Pary często zyskują także atrakcyjne zniżki oraz rabaty.
Zdecydowanie wato więc rozważyć organizację swego bajkowego wesela w miesiącach takich jak grudzień, styczeń czy luty. Mroźna pogoda nie ostudzi bowiem gorącej atmosfery, a zarówno goście jak i sami Nowożeńcy z pewnością będą się świetnie bawić.