Międzybrodzie Bialskie to malownicza miejscowość, położona w Beskidzie Małym u podnóża góry Żar, na zachodnim brzegu Jeziora Międzybrodzkiego, powstałego jako zbiornik retencyjny na rzece Sole, oferująca turystom doskonałe warunki wypoczynku o każdej porze roku. Jest doskonałą bazą wypadową do organizowania górskich wycieczek pieszych, między innymi na GÓRĘ ŻAR, skąd można podziwiać piękną panoramę Kotliny Żywieckiej, otaczającej kaskadę rzeki Soły. Na górę prowadzi kolej linowo-terenowa o długości 1330m, natomiast w sezonie zimowym do dyspozycji narciarzy jest wspaniała trasa narciarska, sztucznie ośnieżona, oświetlona z nagłośnieniem o długości 1600m.
Na górze można obejrzeć elektrownię szczytowo-pompową oraz centrum sportów szybowcowych z możliwością wynajęcia samolotu sportowego, bądź szybowca z pilotem. Szlakiem można dojść na Hrobaczą Łąkę, urocze miejsce rekreacyjne, tchnące ciszą i spokojem, bogate wspaniałymi lasami świerkowymi górnego regla, skąd rozpościera się wspaniały widok na okolice Jeziora Międzybrodzkiego.
Bardziej forsowną wyprawę stanowi dojście do Przełęczy Kocierskiej oddalonej od współczesnego zgiełku miejskiego, gdzie do przeszłości pozwalają wrócić stare, drewniane zagrody, pokryte gontowymi dachami, mocno pochylonymi od często hulających wiatrów.
Wspaniałą wycieczkę stanowi podejście na Magurke, w trakcie, którego podziwiać można piękno Beskidu Żywieckiego, a po trudach wędrówki można odpocząć w przytulnym schronisku na szczycie góry. Można się także wybrać na wycieczkę autoszlakiem trzech jezior prowadzącą niezwykle atrakcyjną trasą samochodową wokół Jeziora Żywieckiego oraz wzdłuż jezior Międzybrodzkiego i Czanieckiego, które tworzą Kaskadę rzeki Soły. Największe z nich, a zarazem najbardziej malownicze jest Jezioro Żywieckie, mające rozwiniętą linię brzegową tworzącą szereg zatok i półwyspów. Drugie, co do wielkości jest Jezioro Międzybrodzkie, powstałe jeszcze przed wojną, w 1936r. Najmniejsze Jezioro Czanieckie, nie jest wykorzystywane w celach rekreacyjnych.
Około 15 km od ośrodka znajduje się miasto Żywiec, bardzo atrakcyjne turystycznie, posiadające liczne zabytki oraz znany w całej Europie browar. W browarze Żywiec znajduje się czynne muzeum piwa, którego zwiedzenie gorąco polecamy. Najbardziej malowniczym miejscem w Żywcu jest park Habsburgów, utrzymany we francuskim stylu, stary zamek Komorowskich, renesansowy, z pięknym dziedzińcem arkadowym zwany ?małym Wawelem" oraz pałac Habsburgów z balową salą lustrzaną. W pobliżu zlokalizowany jest rynek z ładnymi kamieniczkami i ratuszem oraz kościół parafialny z kamienną dzwonnicą z XVII w. W Muzeum Ziemi Żywieckiej można obejrzeć liczne eksponaty mówiące o folklorze oraz historii dalszej i bliższej całego regionu.
W odległości 20 km od Międzybrodzia znajduje się stolica narciarstwa w Beskidach - Szczyrk, z najwyższym szczytem Beskidu Śląskiego - Skrzycznem ( 1257 m n.p.m.). szczyt posiada charakterystyczną sylwetkę - prawie równy, zalesiony wał opadający nagle bardzo stromo w kierunku północnym. Skrzyczne, znane jako góra narciarzy, jest drugim, obok Kasprowego Wierchu, najbardziej obleganym przez amatorów ?białego szaleństwa" szczytem w Polsce. Wszystko za sprawą wspaniałych stromych stoków, opadających nad Szczyrk, na których wytyczono liczne trasy narciarskie, łącznie z uchodzącą za najlepszą w Polsce trasę zjazdową oraz kompleksem wyciągów narciarskich.
Tylko 20 km dzieli Międzybrodzie od stolicy regionu ? Bielska Białej, jest to duże miasto, stanowiące centrum kulturalne, naukowe i przemysłowe okolicy. Wśród zabytków wymienić należy Zamek Sułkowskich, neoklasycystyczny gmach Teatru Polskiego, Kościół Świętego Mikołaja z XV wieku, pomnik M. Lutra. Dużą atrakcją miasta jest kolejka gondolowa na Szyndzielnie oraz wyciąg narciarski na Dębowiec.
Z Międzybrodzia możemy pojechać do Oświęcimia (30 km), najbardziej znanego z muzeum poświęconego ofiarom hitleryzmu umiejscowionego na terenie dawnego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau.
W odległości 35 km znajduje się licznie odwiedzane przez pielgrzymki i turystów rodzinne miasto Papieża Jana Pawła II - Wadowice. Można tu zwiedzić Jego dom oraz przepiękny kościół, Bazylikę w centrum miasta i spróbować słynnych papieskich kremówek.
Prawie 40 km dzieli Międzybrodzie od Kalwarii Zebrzydowskiej. Miasto zostało założone w XVI w. Znajduje się tam słynny od XVIIT w. ośrodek stolarstwa. Na rynku znajduje się pomnik partyzantów i ofiar terroru poległych w latach 39-45. Na wzgórzu Żarek (Kalwaria) stoi klasztor Bernardynów ufundowany przez M. Zebrzydowskiego. Kościół zbudowany przez Bemardoniego, stanowi cel wędrówek pątniczych Drogą Krzyżową.
Ponadto specjalnie na życzenie gości hotelowych organizujemy liczne wyprawy off-road, zawody łucznicze, strzeleckie, zorbing, ścianę wspinaczkową, paintball, także kulig. Pomagamy w zorganizowaniu wycieczek do Elektrowni Szczytowo-Pompowej Porąbka-Żar, Muzeum Browaru Żywiec, Parku Miniatur, Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II czy też objazdówkę Małą lub Dużą Pętlą Beskidzką.