Górny Krużganek - mieści się w zachodnim skrzydle renesansowego Zamku na pierwszym piętrze. Długi hall z odsłoniętymi fragmentami murów zamkowych oraz ścianą okien skierowanych na dziedziniec i rzekę Narew.
Służy jako sala balowa, bankietowa. Organizowane są tu często: wystawy malarskie, fotograficzne, koncerty, a także uroczyste kolacje. Przy odpowiednim zaaranżowaniu krużganek może tworzyć także miejsce dyskusji, konferencji, wszelkiego rodzaju pokazów, prezentacji firmowych.
Sala Maneż - mieści się na Podzamczu. Wolnostojący współczesny obiekt, przystosowany do organizowania: konferencji, zjazdów, kongresów, przyjęć okolicznościowych, dyplomatycznych, biznesowych, sympozjów naukowych oraz: balów, bankietów, koncertów, recitali, wernisaży, pokazów mody, spotkań integracyjnych, przyjęć weselnych. Sala przystosowana jest także do wszelkiego rodzaju prezentacji. Można zorganizować w niej np. pokaz modeli samochodów.
Restauracje: Karmazynowa, Turkusowa, Pod Złotym Jeleniem, Piwnica pod Wieżą oraz Kawiarnia Zamkowa, gdzie królują potrawy wykwintnej kuchni polskiej.
W pięknym zakątku nad Narwią znajdują się znakomicie przygotowane miejsca na różnego rodzaju biesiady okolicznościowe - Tawerna i Gospoda na Cyplu, w których serwujemy gościom potrawy kuchni staropolskiej: dziki, jagnięcia, prosięcia z rusztu i rożna oraz żur staropolski, bigos myśliwski, babkę ziemniaczaną, chleb ze smalcem... Na życzenie gości pieczona jest nad brzegiem Narwi, nieopodal Tawerny ?baba z rożna na święcone" czyli popularny sękacz. Którego niepowtarzalny smak z gorącym musem ze świeżych malin pozostaje na długo w pamięci naszych Gości.
Na Podzamczu znajduje się także otoczony ukwieconymi ogródkami z widokiem na Narew bar restauracyjny Kasztelanka, w którym w sezonie letnim serwujemy potrawy polskiej kuchni. W zamkowych wędzarniach wędzi się staropolskie wędliny, a w opalanych drewnem piecach chlebowych, z ciasta dojrzewającego w lipowych dzieżach, piecze się chleb na liściach chrzanu, dębu czy tataraku. W zamkowej cukierni wypiekane są smakowite, tradycyjne polskie ciasta.
Oferujemy pamiątkowe gościńce w dwojakach (tradycyjna ceramika kurpiowska), w których podajemy wyroby naszej kuchni: staropolski smalec, pasztet, tiftele oraz chleb w zgrzebnym płótnie.
Baza hotelowa (159 miejsc noclegowych) obejmuje:
- Hotel Zamek *** - 101 miejsc w 56 pokojach;
- Obiekty hotelowe na Podzamczu: Kasztel **, Stanica Wodna**, Kapitanat - 58 miejsca w 38 pokojach;
- Domek Ogrodnika (4 miejsca w 2 pokojach) i Apartament Myśliwiecki (2 miejsca w 1 pokoju) - znajdujące się w zabytkowym parku;
Atrakcją są przejażdżki gondolami pułtuskimi. Na łodziach tych można nie tylko podziwiać uroki nadnarwiańskiej przyrody, ale także przy dźwiękach nastrojowej muzyki zjeść romantyczną kolację na wodzie.
Osobliwością towarzyszącą wielu imprezom organizowanym na terenie Domu Polonii w Pułtusku są również wystrzały z XVII-wiecznych armat na dziedzińcu zamkowym.
Na życzenie Gości możemy zorganizować: profesjonalny pokaz sztucznych ogni, walk szlachciców i rycerzy; taniec z ogniem, militarne gry taktyczne, kuligi oraz przejażdżki wozami cygańskimi, bryczkami, powozami.
Aktywny wypoczynek zapewnią: rowery górskie, rowery wodne, korty tenisowe, kajaki, łodzie pychowe, bilard, tenis stołowy, strzelanie z łuków oraz boisko do piłki plażowej. Najmłodszych zaś zapraszamy do ogródka jordanowskiego.
Ponadto oferujemy usługi Gabinetu Odnowy Biologicznej usytuowanego w podziemiach zamkowych. Czekają tam: sauna, kąpiel solankowa, wanna i kabina jacuzzi, bicze szkockie, kaskady wodne, masaże ciała, solarium, woskowanie uszu metodą Indian Hopi.
Kliknij żeby wczytaj mapę google